اخبار

بیانیه جمعیت بانوان فرهیخته و فعال فرهنگ دینی استان زنجان در پی ...
ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون ای محبوب ترین سردار دنیا از تو چه میتوان گفت تویی که اسطوره ای بودی از شجاعت و مهربانی، تویی که ...
ادامه مطلب
برگزاری دوره آموزشی سبک زندگی اسلامی در استان زنجان
برگزاری طرح جامع آموزش سبک زندگی اسلامی با هدف پیشگیری از طلاق ویژه بانوان متأهل در 18 پایگاه منتخب در سطح استان زنجان از بیست فروردین 98 به مدت یک ماه در حال برگزاری ...
ادامه مطلب
هندسه مبارزات زنان در دوران نهضت اسلامی
مریم مجتهدزاده   هندسه حضور زنان در دوران مبارزات نهضت اسلامی بسیار درخور توجه است. در این دوران، جایگاه عملکردی زنان، بیانگر نوعی تقسیم کار اجتماعی بر مبنای ...
ادامه مطلب
از ظرفیت جمعیت بانوان فرهیخته در تصمیم گیری های کلان استفاده شود
    به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، سمیه یوسفلی صبح امروز در چهارمین نشست فصلی جمعیت بانوان فرهیخته فرهنگ دینی استان، افزود: جمعیت ...
ادامه مطلب

تمر = خرما

از امیر مؤمنان (علیه السلام): تمر بخورید که شفا هر دردی است.

از محمد بن اسحاق، امام (علیه السلام) فرمود: هر کس خرما را به محبت پیغمبر (صلی الله علیه و آله و سلم) بخورد به او زیانی نرساند.

از امام صادق (علیه السلام): عجوه مادر همه خرماها است، که آدم آن را از بهشت آورده است. از آن حضرت (علیه السلام): عجوه از بهشت است و دارو سحر می باشد

از آن حضرت (علیه السلام): هر کس ناشتا هفت دانه عجوه عالیه (قریه ای است نزدیک مدینه ) بخورد؛ در آن روز هیچ زهر یا سحر یا شیطانی به او زیان نرساند.

از پیغمبر (صلی الله علیه و آله و سلم): هر کس صبح را با خوردن ده دانه خرمای عجوه آغاز کند، در آن روز هیچ سم و سحری به او ضرر نرساند.

از امام صادق (علیه السلام): خانه ای که در آن خرما نباشد، اهل آن خانه گرسنه اند (کمبود غذایی دارند).

از ابن عباس از نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم): خرما را ناشتا بخورید که کرم (انگل ) را می کشد، و فرمود: جبرئیل برنی (نوعی خرمای عالی ) از بهشت برایم آورد.

پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود: زن را در ماهی که می زاید، خرما بخورانید که فرزندش بردبار و پاکدامن خواهد بود.
و نیز فرمود: بر شما باد به خوردن برنی که خستگی را می برد و از سرما حفظ می کند، و آدمی را سیر می نماید، و هفتاد و دو در از شفا به روی انسان می گشاید.

از صحیفه حضرت رضا (علیه السلام): پیغمبر (صلی الله علیه و آله و سلم) چون خرما می خورد هسته اش را بر پشت دست می نهاد و پرتاب می کرد، و نیز فرمود: خرمای برنی را ناشتا خوردن فلج را برطرف می کند.

از امام صادق (علیه السلام): زنانتان را در حاملگی خرما بدهید تا فرزندانتان، زیبا شوند.

پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم): خرمای برنی را توصیف می کرد، فرمود: در آن نه خاصیت است:
کمر را محکم، شیطان را فلج، غذا را هضم، دهان را خوشبو می کند، به نیروی شنوایی و بینایی می افزاید، انسان را به خدای عزوجل نزدیک می نماید، از شیطان دور می سازد، بر نیروی آمیزش می افزاید و درد را برطرف می کند.
و از آن حضرت (علیه السلام): هرگاه به حلوا دست یابید از آن بهره گیرید و از دست ندهید و بهترین نوشیدنی ها برای پیغمبر (صلی الله علیه و آله و سلم ) نوشیدنی شیرین و سرد بود.
و نیز فرمود: من آدم خرمایی را دوست دارم. (آدم خرماخور یا آدم به رنگ خرمایی )

از حضرت حسین (علیه السلام): پیغمبر (صلی الله علیه و آله و سلم) وقتی که روزه داشت افطارش را با خرما شروع می کرد.


فالوده

روایت است که حضرت حسین (علیه السلام): مردی را دید که از فالوده عیب می گیرد، حضرت فرمود: لعاب گندم، با لعاب زنبور عسل (عسل )، با روغن خالص را مسلمان عیب نمی کند.
 

منبع : حوزه نت 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تمام حقوق این سایت محفوظ و متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان می باشد

طراحی و اجرا: صفیرسنتر پایگاه فرزندان انقلاب